Klan Słońca

Rework!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2016-05-06 23:37:13

Sulfur
Administrator
Dołączył: 2016-05-06
Liczba postów: 7
WindowsFirefox 46.0

KLAN SŁOŃCA!

Cośtam

Offline

#2 2016-05-06 23:42:32

TajfUnka
Użytkownik
Dołączył: 2016-05-06
Liczba postów: 4
Windows 7Opera 37.0.2178.32

Odp: KLAN SŁOŃCA!

Sulfur napisał/a:

Chyba jestem nawet odpowiednio żółta do tematu, lolo. Siara jajo.

Zacznę może od tego, skąd wziął się pomysł na tak radykalną zmianę Klanu Słońca, jaką zaraz zaprezentuję. KS usunięto dlatego, że było... Nieszczególne. Bodajże Niagara chciała zrobić klan, Esha się zgodziła. Poza rangami i kolorem jednak w tamtym czasie niewiele ten klan różnił się od Klanu Lasu... I Klanu Wiatru. Tak teraz Klan Wiatru jest mdły i w swoich "ideologiach" niewiele różni się od KO czy nawet KK. Pompatyczna wolność nie ma przełożenia na czyny.
Mniejsza o to, w każdym razie piję do tego, że KS w poprzedniej wersji nie ma prawa bytu na aktualnym wolvie poprzez właśnie brak charakteru. Samo to, że wilki były dobre i miłowały Słońce to nie wszystko... Więc postanowiłam trochę... Mocno założenia zmodyfikować.


Charakter
Charakter klanu określiłabym obecnie na praworządny neutralny bądź chaotyczny dobry z dewizą: "dopóki nie czynisz nam źle, jesteś mile widziany". Nie załaź nam za skórę, nie komentuj naszych poczynań i nie oceniaj. Klan byłby oparty na silnej wierze, silnej pięści i dużej enklawie. Byłby też mocno hierarchiczny. Co do większości nie jestem jeszcze pewna i za każdym razem, jak o tym myślę, widzę KS trochę inaczej.
Btw. jeżeli ktoś grał w MtG i kojarzy gildię Boros, to jej charakter całkiem mi pasuje do opisu KS.
Biorąc za przykład Prayer - to wilczyca o wielkim sercu, ale uparta. Dąży do celu nawet sama, za wszelką cenę, by odzyskać dom, honor i swoją dumę. Prowadzi ją wiara.
A, i te wilki byłoby bardzo ciężko przekupić - bo zysk nie interesuje ich tak jak KK.

Rangi
Oczywiście, ma się rozumieć, ożywilibyśmy na nowo Promienia. Co do dawnej Tęczy - nie wiem, strasznie mi się kojarzy z lgbt, a to przecież tak czy siak wciąż jest światło.
Wyższa hierarchią ranga - Anioł
Najwyższa - Archanioł
To nie tyle były wilki, które umieją używać magii, ale też własnej siły fizycznej.

Tu też z tymi aniołami nie jestem pewna, czy to dobry pomysł, ale póki co nie mam nic innego.

Religia
To chyba najfajniejsza modyfikacja według mnie, na którą wpadłam. KS wierzy w Słońce, ale postrzega je nie jako ciało niebieskie gdzieś tam w kosmosie, a wielkiego, potężnego smoka, którego światło spływa na nich w błogosławieństwie. W przeciwieństwie do innych klanów czczą oni też smoki jako istoty przepotężne, warte uwagi. Pytanie, czy byłaby opcja jakiejś ich hodowli, czy tylko w ramach ubarwienia fabularnego występowałyby one w legendach.

Inne
Bunch pomysłów, które gdzieś mi się przewinęły, ale nie do końca współgrają z resztą:

Dezajn: smoko-tribe, albo angel-tribe.
Wilki lubią tatuować sobie futro - jakiś system tatuaży. W zależności co sobie wymaluje, takie ma intencje. Jakiś wzór mógłby być przeznaczony dla młodych wilczyc szukających partnera, inny dla jakichś kapłanów, inny dla wojowników proszących o siłę; bądź ma za zadanie odzwierciedlić pozycję w stadzie danego wilka. Można by dołożyć system kolorów, czy coś. Wathever.

Symbol klanu - jaskółka, taki ptaszek co wzlatuje ku Słońcu - ale to tylko taki paproch w całości, tak ja nie wiem, świetliki na polanie u KK.


Potasowałabym jeszcze inne rangi, takie jak dowódcy, wojownicy (oni mogliby być całkiem wysoko w hierarchii u KS, nie najniżej, tak jak wszędzie).

Nie wiem co jeszcze, pomyślcie nad tym, może macie jakieś lepsze wizje jak to wszystko ujednolicić, poskładać. Starałam się zrobić klan przeciwieństw względem innych klanów. Smoki dobre - smoki złe, Słońce - Księżyc.

Sulfur napisał/a:

A, dodatkowo zastanawiam się, na jakich terenach mogliby być ulokowani. Jakiś step czy coś.

Tamlen napisał/a:

No więc tak - właśnie ze względu na to co dzieje się obecnie w KW tęskni mi się mocno za klanem stricte dobrym. Znaczy nie wymagam tutaj czczenia przez Słonecznych idei wolności, ale to co mnie na tę chwilę interesuje najbardziej to to jaki właściwie cel w krainie miałby Klan Słońca? W tym miejscu pogubili się Wietrzni i nie chciałabym aby po miesiącach czy latach gry ta sama stagnacja spotkała KS. Gdyby powstały rangi, o których mowa (anioł, archanioł) jakie miałyby moce? Na co byłyby nakierowane? Defensywa/ofensywa?

Bardzo (wręcz mega) podoba mi się za to wiara. Możliwość hodowli smoków też mnie strasznie jara, ale podejrzewam że tu pewnie zgody Kayna nie będzie. Są chyba zbyt potężne.

Wilki lubią tatuować sobie futro - jakiś system tatuaży. W zależności co sobie wymaluje, takie ma intencje. Jakiś wzór mógłby być przeznaczony dla młodych wilczyc szukających partnera, inny dla jakichś kapłanów, inny dla wojowników proszących o siłę; bądź ma za zadanie odzwierciedlić pozycję w stadzie danego wilka. Można by dołożyć system kolorów, czy coś. Wathever.

To mi się skojarzyło z kaddis, tuszem którym malowano mabari w dragon age. Tak czy siak to też mi się podoba, bardzo fajna tradycja.


A, dodatkowo zastanawiam się, na jakich terenach mogliby być ulokowani. Jakiś step czy coś.

Tak, tak. Step, może nawet półpustynie. Jakieś kaniony, piaskowce.

Sulfur napisał/a:

No właśnie tego chciałam uniknąć. KW nadal istnieje na forum i choć są pogubieni, to jednak bezpośrednie wpisanie się w bycie czysto i uroczo dobrymi jest ryzykowne i na pewno kopiujące. KW takie powinno być, ale oni mają jakieś kurde niewyjaśnione opory, nie wiem czemu, tępą zajawkę na myślenie w stylu KO (przy tym ten, co krzyczy, chyba udowodnił, że nie ma pojęcia, jak KO jest postrzegane obecnie)... Oczywiście gdyby KW nie było, wtedy można by zająć ich miejsce z usprawnieniami, których teraz KW brakuje, no ale wiesz, że to nie jest takie proste wyjebać wpiździec klan.

Jaki cel? Widziałam ich jako takich dobrych neutralniaków, na których wszyscy musieliby uważać, bo jak się powkurza patykiem pająka, to ujebie. Taka siła w krainie, która nigdy nie wiadomo, za czym się opowie, jeżeli już będzie musiała. Wydaje mi się, że to jest dobre miejsce, skoro KK jest od dawien dawna związane z KC no i z dobrocią to raczej mało mają wspólnego, skoro są tak wyrachowani. A dla odmiany KS nie jest, a przynajmniej w mojej wizji.

Co do rang - chciałam wyjść poza schemat i skupić ich moce na samodoskonaleniu się. Jakimś dobooście na pedeki, premiowanie działania w grupach. Poza tym pewnie jakiś miks mocy, albo z rozdziałem na rangi - ten napierdala, ten broni.
Albo wykonać jakiś inny podział klanu - na armię, tj wysoko postawionych wojów i straż(obrońców, paladynów) oraz część skupiającą się na polityce i religijności (anioły, archanioły, promienie[te może jako łącznik tych dwu grup]).

Pustynia ok też, jakieś kaniony - a czy tego nie ma KO? W sensie myślałam o takim jakimś mieście wykutym w skale. Albo ulokować ich na jakimś płaskowyżu, gdzie ciężko się dostać.

Wiadomość dodana po 13 min 29 s:
łelp, mamy całkiem sensowne założenia. Podoba mi się zwłaszcza ranga anioła i założenie samodoskonalenia, ale widzę jeden mały problem: czym miałby charakteryzować się anioł? W sumie coś takiego przywodzą już na myśl wilczary, a jak siepniemy sobie aureolki nad głową to to już będzie przesada.

Hodowanie smoków było by miodzio (Kezz zaraz się nie zgodzi, bo poczuje się mniej wyjątkowa xD), ale to już raczej bardzo odległa myśl.

Offline

#3 2016-05-07 00:23:32

Kezzai
Użytkownik
Dołączył: 2016-05-06
Liczba postów: 7
Windows 7Chrome 50.0.2661.94

Odp: KLAN SŁOŃCA!

Moim zdaniem, określenie charakteru KS jako chaotyczny-dobry, jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Jak było napisane powyżej.

Co do religii, wiara w wielkiego smoka akurat mi się bardzo podoba. To chyba w sumie najciekawszy aspekt tego wszystkiego, plus malowanie tatuaży- Ugh, kochałabym.
Co do hodowli, nie wiem czy ona by w ogóle weszła w życie [jakby wyszła, byłoby super. Btw- nie robiłoby mi to różnicy xD] Chociaż kiedyś myślałam żeby ten klan posiadł jakiegoś smoka i czcili go jak jakiegoś wysłannika boskiego/żywy obraz boga/guru- coś w ten deseń? idk, luźna myśl.

Rangi. No właśnie, rangi... Myślę że boostowanie w grupie byłoby nawet zabawne. Tylko jakby to wyglądało? Żeby z jednej strony nie wyszło że w samotności wilk staje się cienki jak barszcz.
No i właściwie, jak byśmy wyobrażali sobie takich archaniołów/aniołów? Chyba nie kolejne wilki ze skrzydłami? [byłoby super, gdyby były jakieś jaszczuro-wilki :c]

jak gadam pierdoły, to zignorować, póki co piszę co mi właściwie na myśl przyjdzie.

Ostatnio edytowany przez Kezzai (2016-05-07 00:25:05)

Offline

#4 2016-05-07 00:41:05

Sulfur
Administrator
Dołączył: 2016-05-06
Liczba postów: 7
WindowsFirefox 46.0

Odp: KLAN SŁOŃCA!

Teraz to ja nie wiem jak to z tym charakterem, bo się na forum coś dziwnego odpierdala?
Jakie jest według was teraz KO? I KP?
Staram się no, znaleźć jakąś logiczną lukę. Klan, który nie pomaga innym, ale jest generalnie dobry i nie czyni szkody bez powodu... Ale z drugiej strony czy tego już nie ma?

Anioły nie wiem... Sama aureola? Eteryczne skrzydła? Lewitacja? A co jak nie anioły? Czego jeszcze na forum nie ma? Szaman jest... Jacyś magowie? Są wilCZARY... Yww.

Wiadomość dodana po 07 min 43 s:
Może dajmy im jakąś regenerację? Leczenie?

Offline

#5 2016-05-07 01:09:04

Kezzai
Użytkownik
Dołączył: 2016-05-06
Liczba postów: 7
Windows 7Chrome 50.0.2661.94

Odp: KLAN SŁOŃCA!

Szczerze do charakteru sama nie wiem poniekąd... Wszędzie jest jakiś taki misz-masz.... Wydaje mi się że może być trudno trafić w coś czego nie było na tym forum.
Ewentualnie, był jakiś pomysł na samym początku, żeby prowadzić jakąś politykę, a może jakieś ugrupowania, które będą trochę decydować o charakterze klanu? Powiedzmy na pewien okres czasu?

Anioły, anioły... Trudno jest coś do nich wymyślić, nie myśląc o ludzkich aniołach.
Może zrobić z nich jaszczurki? hehehe, nie no. Chociaż skoro ich bogiem ma być smok, to w sumie mogą się do niego upodabniać... xD W sumie anioł to tylko tytuł. Jeszcze będę się zastanawiać w ten temat.

a regeneracja brzmi fajniej!

Ostatnio edytowany przez Kezzai (2016-05-07 01:11:48)

Offline

#6 2016-05-07 17:05:03

TajfUnka
Użytkownik
Dołączył: 2016-05-06
Liczba postów: 4
Windows 7Opera 37.0.2178.32

Odp: KLAN SŁOŃCA!

próbowałam zaprzeczyć, ale Kezia ma rację, nawet fanatyzm już jest - w KC.
A może coś w stylu bezstronnych, ale nie w znaczeniu KW, które chce wszystkim pomagać, a raczej zamknięci na siebie. Nie bawiący się w potyczki bez powodu, może nie aż obojętni na krzywdę innych, ale niechętnie mieszający się w akcje nie dotyczące ich klanu. W sensie - "owszem, możesz uratować Ognistą wilczycę z łap Potępionego, ale zastanów się czy warto ściągać sobie na głowę ich ewentualny odwet?", "każdy ma swój klan i ten klan powinien go chronić".
Może trochę sympatyzujący z samotnikami, którzy faktycznie nie mogą na nikogo liczyć.
Nie wiem czy to powoli nie zalatuję KL, ale w sumie KL jest bardziej zamknięte na resztę krainy.

Tylko to z kolei nie wiem czy można opisać jako stricte dobroć o jakiej myślał Tamlen.

Offline

#7 2016-05-07 18:56:34

Kezzai
Użytkownik
Dołączył: 2016-05-06
Liczba postów: 7
Windows 7Chrome 50.0.2661.94

Odp: KLAN SŁOŃCA!

Jak tak się w sumie zastanowić, nie wiem czy zamknięcie się na wszystkich to taki dobry pomysł? Ja bym sugerowała zrobić taki w miarę dobry klan, z swoją godnością i zasadami. No bo spójrzmy się.
Klan lasu to dzikusy, KW to wieczne śmiejki, bez ładu i składu, KOkoszki próbują być mroczne, Klan Księżyca jest neutralny, KC i KP są jako takie złe- tak przynajmniej ja tak to postrzegam.
Nie widzę w sumie klanu, który byłby po prostu ciepły. Otwarty na innych, w miarę przyjazny, ale potrafiący się postawić i przywalić komuś z pięści jeżeli zostanie narażony.
Normalnie powinien świecić przykładem! [dabum tsss]

Offline

#8 2016-05-07 21:49:30

Sulfur
Administrator
Dołączył: 2016-05-06
Liczba postów: 7
WindowsFirefox 46.0

Odp: KLAN SŁOŃCA!

W sumie to zamknięcie to jest właśnie KL. Można spróbować coś zrobić takiego ciepłego. Mi się marzył klan, który byłby jakimś takim, nie wiem, big brotherem, do którego zechcą przyjść inne klany. Taki wolny gracz bez konkretnej afiliacji. Dlatego nazwałam ich "chaotycznymi", bo nie wiadomo, do czego zdecydują się przyłożyć łapę i w myśl jakiej idei. Nie mówię też, żeby to było coś w 100% oryginalnego, bo jestem świadoma, że się nie da. Pomieszać trochę dobroci, wiary w boga, neutralności, zmienności w jedną całość. Zrobić z nich takich jakichś tanków ze Szwajcarii. Bez paktów i sojuszów. Nie wiem jak to teraz opisać...
KO jest teoretycznie ciepłe... Ale coś im się chyba ostatnio poprzestawiało. I weź tu followuj opisy klanów z opisu gry...

Myślałam też żeby wymyślić jakąś własną nazwę na rangę, bo anioł się mocno kojarzy, ale jaką? Wilczar, Zwierzar... Wilkorożec lol. :C

Offline

#9 2016-05-07 23:12:21

Kezzai
Użytkownik
Dołączył: 2016-05-06
Liczba postów: 7
Windows 7Chrome 50.0.2661.94

Odp: KLAN SŁOŃCA!

No no! Nie chodziło mi też do końca, że mają pomagać wszystkim, ą,ę, tęcza w okół i jednorożce- myślałam raczej żeby nie byli kompletnie neutralni, mieli swoje dobre aspekty, ale żeby budzili respekt. bo nie widzę żeby któryś z tych "dobrych" klanów to robił. Ewentualnie określiłabym ich jako "bohaterowie słusznej sprawy" - tylko ze ta sprawa może być słuszna tylko dla klanu, a nie dla kogoś innego.

Co do rang, zamiast aniołów można byłoby pomyśleć nad Serafinami i Cherubinami. Szczególnie że te nie wyglądają tak anielsko jak się wydaje, chociaż to luźna propozycja. A własna nazwa... uh, to może być trudniejsze. Smoczar... xD

Offline

#10 2016-05-07 23:45:47

Sulfur
Administrator
Dołączył: 2016-05-06
Liczba postów: 7
WindowsFirefox 46.0

Odp: KLAN SŁOŃCA!

A gdyby tak w tym klanie napisać zasadę o zakazie sojuszu/paktu długoterminowego? Hm.


Smoczywyj? Hm... Kurde, wszystko brzmi tak czizi... Przywoływacz może?

Offline

#11 2016-05-08 00:02:13

TajfUnka
Użytkownik
Dołączył: 2016-05-06
Liczba postów: 4
Windows 7Opera 37.0.2178.32

Odp: KLAN SŁOŃCA!

w sumie, jeśli ładnie ubierzemy to w słowa to się nada. Problem w tym, że nawet jeśli obecnie klany nie trzymają się w 100% swoich idei, to głupio by było gdyby opis KS wydawał się podobny tym, które i tak już figurują. Może nie mamy zbyt często nowych graczy, ale jednak fajnie by było, żeby różnica była widoczna na pierwszy rzut oka. Spiszmy sobie potem założenia w punktach to można nawet i ja coś skrobnę, ale już zdrewniałam jeśli chodzi o tworzenie opisów więc cudów od mojej strony nie ma co się spodziewać .-.

Summoner, Nuciu xDD

A może coś z "drako". Drakonid? Sth like?
No i mógłby w sumie mieć smocze skrzydła. Problem w tym, że do skrzydeł jestem nastawiona trochę anty, bo to była domena wilczarów + upiorów (ale ich jest tylko trójka). Wolałabym nie odbierać im tej wyjątkowości.
Może bardziej w stronę chińskich smoków, które mają jaszczurze ogony, szpony, łuski, włosy nawet, ale nie mają skrzydeł? No, wiecie, lungi takie. Gdyby taki wilk mógł lewitować na ich zasadzie no i może faktycznie mieć jaszczurczy ogon, byłoby ok?

Offline

#12 2016-05-08 00:12:58

Sulfur
Administrator
Dołączył: 2016-05-06
Liczba postów: 7
WindowsFirefox 46.0

Odp: KLAN SŁOŃCA!

Wydaje mi się, że te smocze cechy charakteru to chyba trochę za dużo. Kierowałabym się jednak w stronę słońca (lol).
A skrzydła też nie są jakieś mega wyjątkowe, mi to nawet pasuje że te wilki latałyby, bo chciałyby być bliżej słońca.

A może coś z nadzwyczajną szybkością? Szkoda, że błysk jest zajęty przez KK.

Offline

#13 2016-05-08 00:27:38

Kezzai
Użytkownik
Dołączył: 2016-05-06
Liczba postów: 7
Windows 7Chrome 50.0.2661.94

Odp: KLAN SŁOŃCA!

Ja co do smoczego wyglądu, bardziej wyobrażałam ich bardziej jak vernidy lilairy, tylko oczywiście bardziej zwilczone: http://orig01.deviantart.net/32fc/f/201 … 3427ho.png [dwa ostatnie] czyli łuski, rogi które nie tylko kończą się na głowie, jaszczurze ogony. nie zupełnie musiałyby mieć w tedy skrzydła.
Może moja fantazja jest zbyt duża ._.

Ostatnio edytowany przez Kezzai (2016-05-08 00:28:46)

Offline

#14 2016-05-08 00:33:52

Sulfur
Administrator
Dołączył: 2016-05-06
Liczba postów: 7
WindowsFirefox 46.0

Odp: KLAN SŁOŃCA!

A właśnie, gdyby zrobić z nich rogate wilki?

Offline

#15 2016-05-08 00:45:18

Kezzai
Użytkownik
Dołączył: 2016-05-06
Liczba postów: 7
Windows 7Chrome 50.0.2661.94

Odp: KLAN SŁOŃCA!

Mnie się akurat podoba ten pomysł. Szczególnie jeżeli mogłyby przybierać różne kształty niż tradycyjnie barankowate, ilość, etc.
A łuski mogły by być tylko opcjonalnie.

Offline

#16 2016-05-08 01:29:42

Sulfur
Administrator
Dołączył: 2016-05-06
Liczba postów: 7
WindowsFirefox 46.0

Odp: KLAN SŁOŃCA!

A rogi też mogliby malować, albo zawieszać na nich jakieś łańcuszki.

Offline

#17 2016-05-08 17:13:14

TajfUnka
Użytkownik
Dołączył: 2016-05-06
Liczba postów: 4
Windows 7Opera 37.0.2178.32

Odp: KLAN SŁOŃCA!

w sumie połączenie KS > smoki > rogate wilki brzmi całkiem całkiem, zwłaszcza, że przyozdabianie ich też brzmi całkiem mrÓ.

Łelp, skrzydła może nie są wyjatkowe, ale możliwość latania - owszem. Nie mówię, że będę się strasznie przy swoim upierać, ale jakoś nie chciałabym większej ilości rang latających.

Offline

#18 2016-05-15 21:02:21

Kezzai
Użytkownik
Dołączył: 2016-05-06
Liczba postów: 7
Windows 7Chrome 50.0.2661.102

Odp: KLAN SŁOŃCA!

Zostańmy póki co na zesmoczonym wyglądzie bez żadnych skrzydeł. Wydaje mi się że i tak wystarczy im dodatków, licząc że jeszcze dochodzą tatuaże.... wilki będą już wystarczająco rozpoznawalne.

Coś ta dyskusja ucichła ostatnio.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
mororp - mynewlifemta - mta-nicelife - iwf - king